Nazilli Oto Kiralama

Araç Teslim Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Özellikle araç kiralamaların yoğun olarak yapıldığı yaz aylarında, yerel birçok rent a car şirketi faaliyet göstermeye başlamaktadır. Profesyonel olmayan bu firmalar araç kiralama ücretlerini düşük tutarak, kendilerine kolayca müşteri çekmektedir. Özellikle kayıt dışı rent a car firmaları uygun fiyatlarla araç kiralamaya ikna ettiği müşterileri, türlü gerekçeler göstererek kiralama süresince ve sonrasında mağdur edebilmektedir. Peki, araç kiralamada dikkat edilecek hususlar nelerdir? 

Araç kiralama firmasının TOKKDER üyesi olup olmadığını araştırın!

Araç kiralama firmasının TOKKDER üyesi olup olmadığını araştırın! TOKKDER yani Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği, gönüllü bir kuruluş olup, 1996 yılından beri araç kiralama ile ilgili uygulamaların yüksek hizmet standartları kapsamında gerçekleşmesi için faaliyet göstermektedir.

Araç kiralama sözleşmesi imzalamadan kiralama işlemi yapmayın!

Araç kiralama sözleşmesi, araçlarını kiralayan firmanın ve araç kiralamak isteyen müşterinin taahhütlerini ve araç kiralama şartlarını kapsar. Sözleşmenin tüm detayları içermesi ve maddelerin açık ve net bir biçimde ifade edilmesi önem arz eder.

Kiralayacağınız aracın bakımlarının yapılıp yapılmadığına dikkat edin!

Aracın tüm bakım ve onarımlarının zamanında yapılıp yapılmadığını teyit edin ve olası sorunlarda nasıl hareket etmeniz gerektiğini öğrenmeniz faydalı olacaktır. Öncelikle 3 yaşını geçmiş bir aracı kiralamamaya çalışın.

Boş senet imzalamayın!

Araç kiralamada dikkat edilecek hususlar arasında belki de en önemlisi senet konusudur. Asla boş senet imzalamayın. Eğer bir senet imzalayacaksanız da, bu senede ait teminat konusunun araç kiralama olduğunun ve hangi şartlarda geçerli olacağının açık bir biçimde belirtilmesine dikkat edin. Araç teslim edildikten sonra da teminat senedini ve karşı taraftan “borcu yoktur, araç sorunsuz teslim alınmıştır” yazısını almayı unutmayın.

© 2019-2020 Başkent Oto Kiralama Eryaman Şube, Tüm Hakkı Saklıdır.
Gizlilik Bildirimi - KVKK Politikası | CinFikir